Wybierz swój językPolski

Podaj adres dostawy
Podaj adres dostawy

Podaj adres i znajdź restaurację z dowozem w Twojej okolicy

Kuchnia japońska│Zamów sushi & sashimi online!

Nowość na polskim stole: kuchnia japońska

Polacy spróbowali sushi już kilka lat temu - najpierw dotarło ono oczywiście do stolicy, w której najszybciej pojawiają się nowości kulinarne. Po jakimś czasie kuchnia japońska zaczęła być popularna także w innych miastach. Dziś nawet w mniejszych miasteczkach można spotkać japońskie dania, a sushi stało się ulubionym przysmakiem nie tylko młodych ludzi, ale i nieco starszych konsumentów. I trudno się temu dziwić – jedzenie sushi to wszak potrawa smaczna, zdrowa i bardzo atrakcyjna wizualnie, jest tą potrawą z której słynie japońska kuchnia. Poszczególne kawałki sushi są małe, więc można spróbować niewielkich porcji i wybrać to, co najbardziej będzie nam z menu sushi smakować. W składzie kawałka maki znajdują się między innymi:

  • ryż,
  • kawałki ryby
  • oraz inne dodatki, jak warzywa czy wodorosty.

Nie zawsze restauracja sushi podaje sushi przygotowywane jest z surowej ryby – niekiedy używa się ryb wędzonych, takich jak łosoś czy tuńczyk. Ale i kuchnia japońska to nie tylko sushi, choć trzeba przyznać, że ta potrawa jest w Polsce najbardziej kojarzona z japońską kuchnią.

Kuchnia japońska dostępna także przez Internet

Ze względu na krótki termin przydatności do spożycia, nie spotyka się sushi w sklepach, wśród wyrobów garmażeryjnych czy mrożonek. Za każdym razem sushi musi być przygotowane świeże, tuż przed podaniem, dlatego można je zamówić w restauracji lub zrobić w domu. Można także zamówić sushi na telefon lub przez Internet, by posiłek przyjechał pod nasze drzwi. Warto wiedzieć, że kuchnia japońska, tak jak i wiele innych regionalnych kuchni, znajduje się w bazach internetowych serwisów do zamawiania jedzenia. W takich serwisach można zamówić także pizzę, kebab, dania kuchni polskiej, węgierskiej, meksykańskiej, włoskiej i wiele innych przysmaków. To praktyczne, bo nie trzeba samemu stać w kuchni i przygotowywać posiłków. Kuchnia japońska i sushi z dowozem sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy zapraszamy gości i chcemy poczęstować ich czymś ciekawym, niebanalnym. Sushi to potrawa na jeden kęs, więc jest znakomitym pomysłem na przyjęcia, a dostawa sushi do domu i zamówienie go przez Internet zajmuje nie więcej niż kilka minut.